چگونگی اطلاع از جزئیات ملک به ارث برده

با درود و عرض خسته نباشید
اساتید گرامی، مشکل و در واقع سوالی که برای من پیش آمد کرده به این ترتیب هست که ساختمانی تجاری-مسکونی از برادر فوت شده بنده، به من به ارث رسیده است
متاسفانه این ساختمان دارای مشکلات عدیده حقوقی می باشد و برای هیچ یک از واحدهای مسکونی و مغازه ها سند تفکیک شده اخذ نشده و تنها یک سند مادر در دست من می باشد
تعدادی از واحدها قولنامه شده و نیز سرقفلی تعدادی از مغازه ها هم واگذار شده و تعداد دیگری از مغازه هم اجاره داده شده و غیره
حال، سوالی که از خدمت حضرات عالی داشتم به این منوال هست که بنده به چه ترتیب می توانم آگاهی پیدا کنم که دقیقاً چه تعداد واحد فروخته شده یا اجاره داده شده؟ (اعم از مسکونی و تجاری)
در رابطه با واحدهای تجاری، کدام یک به صورت سرقفلی واگذار شده و کدام یک به صورت مالکیت؟
متراژ دقیق واحدها به چه صورت است؟
کدام واحد (اعم از مسکونی یا تجاری) به انضمام زیرزمین و پارکینگ و انباری فروخته شده و کدام یک بدون این موارد؟ و نیز متراژ دقیق زیرزمین و پارکینگ و انباری مربوط به هر واحد به چه ترتییب هست؟
واحدهایی که "قولنامه" شده، تا کنون چه مبلغی پرداخت کردند و چه مقدار بدهکار هستند؟
و دیگر سوالاتی از این دست
ساده ترین راه حل شاید این باشد که چنین مواردی را از تک به تک ساکنین واحدها جویا شد اما از آنجایی که از طرفی اطمینان چندانی به ایشان نیست و از طرف دیگر در حال حاضر شرایط چنین کاری را ندارم می خواستم بپرسم آیا راه حل یا راه حل های دیگری (مثلا استعلام از ادارات دولتی) موجود است؟
با سپاس

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: -
2 پاسخ
2,677 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۲/۰۵/۰۱ ۰۳:۵۶:۱۴