مشاوره

با سلام
احتراما به استحضارمیرساند بنده روز پیش این سوال رو مطرح کردم شاید سوالم رو درست مطرح ننمودم الان مجددا خواستم اگه بشه منو راهنمایی کنید حدودا دوماه پیش یک واحد خبازی را به شخصی فروختم و سه ماه قبل از انعقاد قرارداد نامبرده اصرار به خرید نانوایی داشتند اما من با حضور همکارانم از فروش آن صرفنظر نمودم و مراتب انصراف خودم رو با حضور یکی از همکارانم تلفنی به خریدار اعلام نمودم اما ایشان اصرار به خرید داشتند و چندین بار جهت خرید نانوایی به محل کار من آمدند و دوستانم شاهد بودند و من بعد از سه ماه از انصراف قبلی مجددا به دلیل اصرار مکرر خریدار نانوایی را به قیمت 20میلیون به ایشان فروختم و هیچ اجباری در خصوص تحمیل نانوایی به خریدار نداشتم و با توافق طرفین و اصرار خود خریدار فروخته شده است و همکارانم شاهد اصرار مکرر خریدار و مراجعات مکرر ایشان بوده اند اما متاسفانه خریدار بعد از انعقاد قرارداد با مراجعه به سازمان صنایع و معادن و بازرگانی و جهت اخاذی از بنده اقدام به طرح دعوی در بازرگانی علیه من نموده اند و اعلام نموده که نانوایی رو به قیمت زیاد به ایشان فروختم و باید از مبلغ پول مقداری را عودت دهید و این درحالی است که فروش نانوایی به اصرار خود خریدار بوده و هیچ گونه تحمیل و اجباری در خصوص فروش نانوایی وجود نداشته و سازمان بازرگانی شهرستان اقدام به دعوت از کارشناس نموده و بدون اطلاع من قیمت نانوایی را 8 میلیون تومان اعلام نموده اند و پرونده را به تعزیرات حکومتی فرستاده اند خواستم بدانم
1-آیا این پرونده قابل طرح در تعزیرات حکومتی می باشد یا نه؟
2- آیا من می توان معامله را فسخ نمایم و در صورت فسخ و ابطال معامله می توانم علیه ایشان شکایت نمایم به دلیل اینکه خریدار بعداز عقد قرارداد با بنده اقدام به افزایش قیمت اجاره ملک از 350 هزار تومان به 450 هزار تومان نموده و قرارداد جدید با مالک ملک منعقد نموده وتغییراتی در نانوایی به وجود آورده است .
3- با توجه به اینکه نانوایی در یک مغازه اجاره ای می باشد مالک ساختمان به دلیل انصراف بنده و انعقاد قرارداد با خریدار جدید حاضر نیست مجددا ملک را به من اجاره دهد و در صورت فسخ قرارداد از طرف فروشنده باید نانوایی را جمع آوری نمایم که در این خصوص خسارت زیادی به من تحمیل خواهد شد .

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: -
1 پاسخ
2,881 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ ۰۳:۱۳:۲۸